Özgeçmiş

1962 yılında Adıyaman Besni’de doğdu. İlköğrenimini Ankara Öğretmen Kubilay ilkokulunda, ortaöğrenimini Ankara Yunus Emre ortaokulu ve Ankara Mustafa Kemal lisesinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun oldu. Zorunlu hizmetini Gaziantep SSK hastanesi ortopedi kliniğinde yaptı. İhtisasını SSK Dışkapı hastanesi II. Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde 1991 yılında tamamladı. Beş yıl süre ile aynı klinikte uzman olarak kalıp eklem cerrahisi çalışmalarına devam etti. Bu süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerinde birçok eğitim toplantısı ve klinik çalışmalara katıldı.

1996 yılında özel çalışmaya başladı. Gaziantep SANKO Hastanesi ve Çankaya Hastanesi ortopedi kliniklerini kurdu. Çankaya hastanesinde Başhekim, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Gençlerbirliği Spor Klübünde iki dönem yönetim kurulu üyeliği ve sağlık kurulu başkanlığı yaptı. Ankara Sağlık Kuruluşları Derneğinin kurucu üyeliğini ve başkanlığını yaptı. Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz cerrahisi Derneğinin (TUSYAD) Yönetim kurulu üyeliği ve iki dönem Ankara şubesi başkanlığını yaptı. Türkiye Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTBİD) Spor Travmatoloji Şubesi başkanlığını yaptı. Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneğini kurarak, kurucu başkanlığını yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sağlık Sektör Kurulu üyesidir. Halen TOTBİD yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterliğini sürdürmektedir. Türkiye voleybol federasyonu sağlık kurulu üyeliğini sürdürmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış birçok yayını, kitap bölümleri ve iki kitabı vardır. Yurtiçinde yurtdışında sayısız bilimsel toplantıda konuşmacı ve eğitimci olarak görev almaktadır.

Akademik ve İdari Görevler

 • Çankaya Hastanesi Ortopedi Kliniği 1998, Başhekim
 • Çankaya Hastanesi Genel Müdür, Yönetim Kurulu Başkanı 2000 – 2010

Üye Olduğu Bilimsel Dernekler

Ulusal Dernekler
 1. Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (Önceki İktisadi İşletme Başkanı,Spor Travmatolojisi Şube Başkanı)
 2. Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi ve Derneği (Yönetim Kurulu üyeliği, Ankara Şubesi Eski Başkanı)
 3. Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği (Kurucu Başkanı)
 4. Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği (Eski Başkanı)
 5. Kalça - Diz Artroplastisi Derneği
Uluslararası Dernekler
 1. ESSKA (European Society for Sports Medicine, Knee Surgery and Arthroscopy)
 2. ISAKOS (International Society of Arthroscopy, Knee Surgery and Orthopedic Sports Medicine)
 3. AAOS (American Academy of Orthopaedic Surgeons)
 4. ISHA (International Society for Hip Arthroscopy)

Bilimsel Çalışmalar

Dr. Kayaalp'in diz bağ yaralanmaları konusunda bir, kalça artroskopisi konusunda bir kitabı, 3'ü ingilizce olmak üzere 22 kitap bölümü, 5 uluslararası makalesi, 16 ulusal makalesi vardır. Ayrıca artroskopik ve açık eklem cerrahisi konusunda yüzlerce konferans, seminer ve kurs konuşmaları yapmıştır.